• Witamy na forum Świat Dzbaneczników
  • Masz jakiś problem z roślinami? napisz o tym na forum.
  • Zawsze służymy pomocą.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: Podlewanie rosiczki kranówką
Tryby wyświetlania wątku

Jak to jest naprawdę czy woda z kranu zaszkodzi roślinie?

Odpowiedz
I tak i nie. Na torfie pojawią Ci się na pewno wykwity soli. Czyli takie brązowe kropki. Poza tym tak naprawdę wiele osób podlewa kranówą. Ja na początku, gdy nie miałem dojścia do demineralizowanej to też lałem z kranu i nic takiego się nie stało z rośliną.

Odpowiedz

Każdy ma inną kranówę, nawet po drugiej stronie ulicy. Jednemu da radę, drugiemu zabije. Dlatego po prostu się jej nie zaleca żeby nie było pretensji ?

Dużo masz roślin? Ogólnie ja na to patrzę tak, woda z filtra RO, takiego akwarystycznego przyda się do roślin, nie tylko owadożernych, storczyki i inne też lubią, do żelazka, spryskiwaczy, samochodu chyba nawet, do nawilżaczy powietrza, filtr to 130zł za już dobrze wydajny 100gdp, więc warto zawsze pomyśleć. Nie musi być na stałe zamontowany, ja swój podłączam do prysznica na czas filtracji potem szafa. Latem mamm go na działce, wtedy 'odpad' leje pod drzewa, i nawet woda się nie marnuje. 

No ale jeśli masz 1 rosiczkę i nie chce Ci się w to bawić, woda demineralizowana jest w marketach za 3zł 5l. Na stacjach benzynowych też ale 3x droższa.

Odpowiedz
Tak wygląda wykwit soli.

Odpowiedz
(07-17-2019, 01:03 AM)Łukasz napisał(a): Tak wygląda wykwit soli.
Tak dokładnie to jest wykwit soli.
Mucha nie siada.

Odpowiedz