• Witamy na forum Świat Dzbaneczników
  • Masz jakiś problem z roślinami? napisz o tym na forum.
  • Zawsze służymy pomocą.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: pływacze lądowe
Tryby wyświetlania wątku

Witajcie,mam pytanie odnośnie pływacza lądowego a konkretnie Utlicularia Livida. Moj pływacz ma już kilka lat i ostatnia zauważyłem że wypuszcza małe listki przez dolne otwory doniczki.

I moje pytanie brzmi następująco:

czy można podzielić pływacza na mniejsze fragmenty nożem i posadzić je osobno?

z góry dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedz

Cytat:
20 godzin temu, mateusz_kulewski@o2.pl napisał:

Witajcie,mam pytanie odnośnie pływacza lądowego a konkretnie Utlicularia Livida. Moj pływacz ma już kilka lat i ostatnia zauważyłem że wypuszcza małe listki przez dolne otwory doniczki.

I moje pytanie brzmi następująco:

czy można podzielić pływacza na mniejsze fragmenty nożem i posadzić je osobno?

z góry dziękuje za odpowiedz.

Wiesz co nigdy pływacza nie miałem ale wydaje mi się że raczej można go podzielić w sumie jak każdą roślinę owadożerną.

Mucha nie siada.

Odpowiedz

Ok, dziękuję 

Odpowiedz

Porozrywaj po prostu zawartość "starej" doniczki, wsadź w nowe dosyp podłoża i daj w te same warunki. Pływacze to takie trochę chwasty, wystarczy mały fragment i opanowują doniczkę lub terrarium ? przerabiałem to u siebie. Podłoże po paru latach było w terrarium jednym wielkim pływaczem.

Odpowiedz

<a contenteditable="false" data-ipshover="" data-ipshover-target="<___base_url___>/index.php?/profile/23-insektojady/&do=hovercard" data-mentionid="23" href="<___base_url___>/index.php?/profile/23-insektojady/">@insektojady</a> dokładnie tak jest jak piszesz.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości