• Witamy na forum Świat Dzbaneczników
  • Masz jakiś problem z roślinami? napisz o tym na forum.
  • Zawsze służymy pomocą.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: Mój pierwszy raz <3
Tryby wyświetlania wątku

Higrometry nie są takie drogie. Ale za to pomocne. 

Mucha nie siada.

Odpowiedz

Podoba mi się.Również myślę o założeniu terrarium ale jakoś nie mogę się zebrać. I w sumie prawdę mówiąc nie za bardzo wiem jak je zaaranżować.

Odpowiedz
szkoda że nie nagrałaś Video jak je robiłaś bo jest na forum dział Tutorial.

Odpowiedz
Cytat:
16 minut temu, rosalix napisał:

szkoda że nie nagrałaś Video jak je robiłaś bo jest na forum dział Tutorial.

W sumie nie pomyślałam o tym. Przy czym pierwszy raz to bałaganu narobiłam takiego na mieszkaniu że nie ma się czym chwalić :)
ja pomysł miałam na aranżację nieco inny, ale zweryfikowała go wielkość akwarium. Bo chciałam bardziej jeszcze dzbankom dogodzić i wokół pieńków miały być jeszcze podstawki przezroczyste (żeby ich widać nie było) wysypane kermazytem, no ale akwarium za małe... Inspirację możesz znaleźć przeglądając oferty na olx czy allegro z akcesoriami/ozdobami do terrarium - ja tak namierzyłam te pieńki po 10 zł i od razu wiedziałam co chcę by powstało <span>:)</span>

Odpowiedz
Tak czy siak, wielkie brawa dla Ciebie za pomysł.
Mucha nie siada.

Odpowiedz
Dzięki!

Ale już się dowiedziałam, że ta kompozycja długo nie może tak być - kaptury i muchołówki muszą być osobno ze względu na zimowanie.

Więc zostaną w tym akwarium, a do większego akwarium (jak już je będę mieć) przerzucę dzbanki i dokupię im rosiczkę, albo kilka ?

Odpowiedz

Świetne.

Odpowiedz
Straszna tu cisza ludziska... :)

Pytanie mam: z czarnych dzbanków jak zaczerniały liście - obcięłam. Zostało mi po jednej pułapce w każdym dzbanku. Każdy z nich ma masę liści i masę "zarodków" na pułapki, ale one coś okrutnie wolno rosną. W sensie cały czas są takie nie za duże i nie rosną bardziej...  to normalne i po prostu trwa to tyle, czy jednak może się okazać że mają za mało światła?

Odpowiedz
Cytat: W dniu 3.07.2019 o 17:05, Yilka napisał:

Straszna tu cisza ludziska...

Pytanie mam: z czarnych dzbanków jak zaczerniały liście - obcięłam. Zostało mi po jednej pułapce w każdym dzbanku. Każdy z nich ma masę liści i masę "zarodków" na pułapki, ale one coś okrutnie wolno rosną. W sensie cały czas są takie nie za duże i nie rosną bardziej...  to normalne i po prostu trwa to tyle, czy jednak może się okazać że mają za mało światła?

Cicho? wakacje A co do pułapek to obcinaj gdy zeschnie się też cały liść.
Mucha nie siada.

Odpowiedz

Podoba mi się to.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości