• Witamy na forum Świat Dzbaneczników
  • Masz jakiś problem z roślinami? napisz o tym na forum.
  • Zawsze służymy pomocą.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: Jaka to kapturnica?
Tryby wyświetlania wątku
Chciałbym was prosić o identyfikację tej kapturnicy i o ocenę jej stanu. Kupiłem ją w biedronce.

Odpowiedz
Na moje oko to Sarracenia Catesbaei ale mogę się mylić.

Odpowiedz
Stanu póki co nie ocenie bo na tapatalku nie ładuje ostrego zdjęcia...
Co do nazwy, jedyne co to możesz ją określić jaki "kapturnica". Ewentualnie Sarracenia biedronaea.
No niestety ale marketówkom, które z zasady nie są sprzedawane jako konkretne gatunki, nie można potem na siłę przypisywać żadnej nazwy konkretnej. Dotyczy każdego owadożera. Tu jest tyle różnych gatunków, kultywarów, często bardzo podobnych, że bawienie się w zgadywanki nie ma sensu. To może być jakiś nieokreślony mix podobny tylko do czegoś.
Sam mam parę owadożerów z marketu, i ze względu na to, że czasem nadwyżki sprzedaje, to te z marketu są u mnie po prostu "marketówkami".
Choć też nigdy się z tym nie kryję, że kiedyś sam na siłę szukałem nazw gatunków. Ale z tego się wyrasta, i potem dla czystości nazw u siebie samego nie szuka się gatunków na siłę.
Jak chcesz konkretny gatunek, to szukaj w sklepie "owadożernym" lub u dobrego hodowcy.

Edit: fotkę załadowało. Wygląda dobrze, świeża dostawa.daj jej wody do połowy doniczki i max Słońca. Wygląda na lekko suche.

Odpowiedz
(07-19-2019, 12:42 AM)insektojady napisał(a): Stanu póki co nie ocenie bo na tapatalku nie ładuje ostrego zdjęcia...
Co do nazwy, jedyne co to możesz ją określić jaki "kapturnica". Ewentualnie Sarracenia biedronaea.
No niestety ale marketówkom, które z zasady nie są sprzedawane jako konkretne gatunki, nie można potem na siłę przypisywać żadnej nazwy konkretnej. Dotyczy każdego owadożera. Tu jest tyle różnych gatunków, kultywarów, często bardzo podobnych, że bawienie się w zgadywanki nie ma sensu. To może być jakiś nieokreślony mix podobny tylko do czegoś.
Sam mam parę owadożerów z marketu, i ze względu na to, że czasem nadwyżki sprzedaje, to te z marketu są u mnie po prostu "marketówkami".
Choć też nigdy się z tym nie kryję, że kiedyś sam na siłę szukałem nazw gatunków. Ale z tego się wyrasta, i potem dla czystości nazw u siebie samego nie szuka się gatunków na siłę.
Jak chcesz konkretny gatunek, to szukaj w sklepie "owadożernym" lub u dobrego hodowcy.

Edit: fotkę załadowało. Wygląda dobrze, świeża dostawa.daj jej wody do połowy doniczki i max Słońca. Wygląda na lekko suche.
Ok. Dziękuje za odpowiedź. Chyba muszę kupić coś od hodowców.

Odpowiedz
Jak chodzi Ci o konkretne nazwy gatunkowe to tak Bo bez tego też są ładne rośliny. Moje marketowki mają się super.
Co do nazw, to np u mnie, bywa że etykieta zaginie, marker z doniczki się zetrze, to nawet jak drożej kupiony kultywar to go jako mix trzymam i sprzedaję. Ryzyko bałaganu

Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Ja też moje dzbaneczniki kupiłem Albo w Obi albo w Leroy Merlin i też pięknie rosną.
Mucha nie siada.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości