• Witamy na forum Świat Dzbaneczników
  • Masz jakiś problem z roślinami? napisz o tym na forum.
  • Zawsze służymy pomocą.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: Jak rozmnożyć dzbanka z łodygi?
Tryby wyświetlania wątku

Chciałbym się was zapytać jak rozmnożyć dzbanecznika z łodygi. Czy tnę normalnie czy jakoś pod ukosem? i co dalej trzeba?

Odpowiedz

Mi znajomek tłumaczył tak  że np. tniesz co 5 liść i po  prostu pakujesz do mchu torfowca i tyle. No chyba że coś pogmatwałem to niech mnie ktoś poprawi.

Odpowiedz

<a contenteditable="false" data-ipshover="" data-ipshover-target="<___base_url___>/index.php?/profile/9-rosaon/&do=hovercard" data-mentionid="9" href="<___base_url___>/index.php?/profile/9-rosaon/">@RosaON</a> i to wszystko?

Odpowiedz

A po co obcina się liście do połowy?

Odpowiedz
(06-07-2019, 10:24 PM)Marczi napisał(a): Chciałbym się was zapytać jak rozmnożyć dzbanecznika z łodygi. Czy tnę normalnie czy jakoś pod ukosem? i co dalej trzeba?
Sam Ci się podzieli. Zobacz na moją Ventratę.

Mucha nie siada.

Odpowiedz
(07-13-2019, 11:19 PM)Maras napisał(a):
(06-07-2019, 10:24 PM)Marczi napisał(a): Chciałbym się was zapytać jak rozmnożyć dzbanecznika z łodygi. Czy tnę normalnie czy jakoś pod ukosem? i co dalej trzeba?
Sam Ci się podzieli. Zobacz na moją Ventratę.
Pięknie.

Odpowiedz
Ogólnie tnie się co 3-5 liść, pod skosem, po to żeby zwiększyć powierzchnię pobierania wody.
Obcina się liście żeby zmniejszyć straty energii, choć nie wiem czy to rzeczywiście konieczne. Potem w wilgotny torf, torfowiec. Ja też jednego ((N. bellii) ukorzeniam właśnie w samym perlicie. Czy ma korzenie jeszcze nie zaglądałem, ale rozwija liście i dzbanki więc chyba jest ok. Nie były cięte liście.
Dajesz sadzonkę w podwyższoną wilgotność i jasne miejsce, niezbyt słoneczne bo ugotujesz. Pod przykryciem z obciętej butelki, lub w worek strunowy. I czekasz, czasem dobre kilka miesięcy.

Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
(07-13-2019, 11:32 PM)insektojady napisał(a): Ogólnie tnie się co 3-5 liść, pod skosem, po to żeby zwiększyć powierzchnię pobierania wody.
Obcina się liście żeby zmniejszyć straty energii, choć nie wiem czy to rzeczywiście konieczne. Potem w wilgotny torf, torfowiec. Ja też jednego ((N. bellii) ukorzeniam właśnie w samym perlicie. Czy ma korzenie jeszcze nie zaglądałem, ale rozwija liście i dzbanki więc chyba jest ok. Nie były cięte liście.
Dajesz sadzonkę w podwyższoną wilgotność i jasne miejsce, niezbyt słoneczne bo ugotujesz. Pod przykryciem z obciętej butelki, lub w worek strunowy. I czekasz, czasem dobre kilka miesięcy.

Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka

Super odpowiedź @insektojady
Mucha nie siada.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości