• Witamy na forum Świat Dzbaneczników
  • Masz jakiś problem z roślinami? napisz o tym na forum.
  • Zawsze służymy pomocą.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: Gdzie najlepiej kupić muchołówkę?
Tryby wyświetlania wątku
Jak w temacie gdzie polecacie kupować rośliny?

Odpowiedz
U hodowcy lub z typowo 'owadożernego' sklepu.
W markecie kupisz trochę taniej, ok 5zł mniej zwykle. Czasem więcej.
Ale jest duża różnica. Marketowe są już dość mocno zaniedbane w markecie, bywa że mimo dużej troski padną. I w doniczce zwykle 1szt. Nie jest też określony kultyear, trudno ją nawet opisywać jako typical.
Od hodowcy lub ze sklepu owadożernego masz pewność co do kultywaru (nazwy) a w doniczce zwykle więcej niż 1 roślina, czasem dużo więcej bo rosną tak od dłuższego czasu, a nie są sadzone przed wysłaniem do marketu pojedynczo., szczególnie jeśli kupujesz typicala, bo droższych form w markecie i tak nie znajdziesz. Cena za doniczkę ta samą, plus wysyłka, a pewność co do nazwy, kondycji, jakości podłoża. Tylko pamiętaj żeby pytać jak wysyłane. Sklepy zwykle wysyłają gotówce w doniczkach z podłożem, hodowcy zwykle z gołymi korzeniami więc albo poproś o woreczek z podłożem albo zaopatrz się na miejscu. I tak te trochę komplikacji jest warte jakości.

Odpowiedz
(07-13-2019, 10:58 PM)insektojady napisał(a): U hodowcy lub z typowo 'owadożernego' sklepu.
W markecie kupisz trochę taniej, ok 5zł mniej zwykle. Czasem więcej.
Ale jest duża różnica. Marketowe są już dość mocno zaniedbane w markecie, bywa że mimo dużej troski padną. I w doniczce zwykle 1szt. Nie jest też określony kultyear, trudno ją nawet opisywać jako typical.
Od hodowcy lub ze sklepu owadożernego masz pewność co do kultywaru (nazwy) a w doniczce zwykle więcej niż 1 roślina, czasem dużo więcej bo rosną tak od dłuższego czasu, a nie są sadzone przed wysłaniem do marketu pojedynczo., szczególnie jeśli kupujesz typicala, bo droższych form w markecie i tak nie znajdziesz. Cena za doniczkę ta samą, plus wysyłka, a pewność co do nazwy, kondycji, jakości podłoża. Tylko pamiętaj żeby pytać jak wysyłane. Sklepy zwykle wysyłają gotówce w doniczkach z podłożem, hodowcy zwykle z gołymi korzeniami więc albo poproś o woreczek z podłożem albo zaopatrz się na miejscu. I tak te trochę komplikacji jest warte jakości.
A są typowo owadożerne sklepy w ogóle?

Odpowiedz
Roraima, heldros, carnisana (tu pytaj mailowo bo oficjalnie zamknięte)

Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Na pewno nie w sieci sklepów Biedronka i podobnych wynalazków. Ponieważ tym samym nakręcasz im biznes. A rośliny z tych sklepów długo nie żyją jeśli taką kupisz.

Odpowiedz
Ja kupiłem w Biedronce w tamten poniedziałek muchołówkę. Zobaczę ile wytrzyma.

Odpowiedz
(07-14-2019, 02:38 AM)Łukasz napisał(a): Ja kupiłem w Biedronce w tamten poniedziałek muchołówkę. Zobaczę ile wytrzyma.
Oby jak najdłużej. Smile
Mucha nie siada.

Odpowiedz
Polecam Carnisane.

Odpowiedz
(07-14-2019, 11:59 PM)Bonisław napisał(a): Polecam Carnisane.
Ja również. Kiedyś u nich kupiłem rosiczki i w gratisie dostałem dodatkowe 2 sztuki więcej. Ale to jeszcze jak żył świętej pamięci Albert. Sad
Mucha nie siada.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości